Warsztaty płatnerza

       Pierwszego czerwca o godzinie 16:00 w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przy ulicy Kanoniczej odbyły się warsztaty płatnerskie, które prowadził nasz zaprzyjaźniony płatnerz Robert Stefanowski.

     Podczas wspomnianych zajęć mieliśmy możliwość zapoznania się z technikami formowania metalu metodą wybijania lub też młotkowania, czyli repusowania. Koledzy biorący udział w warsztatach mieli możliwość wykonania własnoręcznie np. fibuli (rodzaj metalowej zapinki do spinania szat kształtem zbliżonej do współczesnej agrafki). Prace mające na celu jej wykonanie rozpoczynały się od naniesienia wzoru. Kolejną czynnością było jego wybijanie, odpuszczanie termiczne materiału i ponowne wybijanie w celu uzyskania jak najbardziej czytelnego wizerunku wzoru.

       Warsztaty trwały do godziny 18:00. Podczas nich ponownie mieliśmy możliwość przekonania się o kunszcie naszego płatnerza oraz docenić trud pracy, którą wykonuje. Dziękujemy bardzo za możliwość wzięcia udziału w zajęciach, uczenia się i rozwijania swoich umiejętności. W cel zobaczenia relacji fotograficznej z zajęć zapraszamy do galerii.

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.