Kronika 2012

 

Przepraszamy strona w budowie!

Zapraszamy już niebawem!

 

strona_w_budowie


Trening na Wi(o)śle

Dodano: 2015-01-05 przez: Mieszko

Obrazek strony

ciąginj, chociaż mokre plecy; ciagnij, rany wiatr uleczy; ciągnij, chociaż przesć pragniesz; ciągnij bracie aż nie padniesz ...”

Wizyta w Lanckoronie

Dodano: 2015-01-05 przez: Mieszko

Obrazek strony

podczas jednego z naszych wspólnych wyjazdów grupowych, a dokładnie w sobotę 26 maja, zawitaliśmy do wyjątkowego i malowniczego miasta - Lanckorony. Zatrzymaliśmy się na parkingu przy samym rynku, poczym rozpoczęły się nasze przygotowania, by w pełnym rynsztunku podjąć marsz na wzgórze Lanckorona wraz z zamkiem je wieńczącym.

Wyjazd do Stryszowa

Dodano: 2015-01-05 przez: Mieszko

Obrazek strony

słonecznego poranka, 26 maja o godzinie 10:00 spotkaliśmy się pod, by po raz kolejny wyruszyć wspólnie na wycieczkę w ramach naszych „wyjazdów grupowych”. Tym razem celem naszego wyjazdu stał się XVI - wieczny dwór w gminie Stryszów. Pogoda tego dnia nam dopisała i pomimo utrudnień na drodze, a zwłaszcza tych w okolicach Skawiny związanych z pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej, humory dopisywały

Święto św. Stanisława

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

w niedzielę, 13 maja 2012 r., po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia uczestniczyliśmy w oficjalnych uroczystościach ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Tradycja tego wydarzenia sięga XIII wieku i wpisała się na stałe w historię kościoła oraz miasta Krakowa.

Święto 3-go maja w Krakowie

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

przy biciu Dzwonu Zygmunta w przepiękny i słoneczny czwartek 3 Maja Roku Pańskiego 2012r, o godzinie 10.00, w Katedrze Wawelskiej, miejscu Koronacji i wiecznego spoczynku Polskich Monarchów i Bohaterów Narodowych, odbyła się uroczysta Msza Święta w dniu Królowej Polski oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszy przewodniczył Kardynał Stanisław Dziwisz.

Święta Wielkanocne 2012

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

jak co roku, tradycyjnie nastał dla nas czas Świąt Wielkanocnych. Świąt wyjątkowych między innymi dlatego, że są to najstarsze święta dla chrześcijan. Obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa.

Kamienicy Hipolitów – promocja książki Mariusza Wollnego

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

w mroźną niedzielę, 5 lutego b.r., w słynnej Kamienicy Hipolitów przy Placu Mariackim 3, odbyła się uroczysta promocja, ostatniej już, czwartej części książki Mariusza Wollnego „Kacper Ryx i król alchemików”.

Płatnerz z Raciborza - kolejne elementy zbroi

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

na początku mroźnych, styczniowych dni mieliśmy okazje udać się do Raciborza. Mimo, iż pogoda ze wszystkich sił starała się nas nakłonić do pozostania w domu, zdecydowaliśmy się spotkać by wyznaczyć trasę przejazdu.

Strona: 2
 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.