Patroni Stowarzyszenia

 

       Pamięć o naszych patronach jest wyrazem naszego istnienia w czasie i przestrzeni. Pragniemy aby ta część naszej strony przybliżała sylwetki patronów naszego stowarzyszenia którymi są: Św. Jadwiga Król Polski oraz Hetman Jan III Sobieski , których życie i działalność wywarło ogromny wpływ na losy ówczesnej europy a przede wszystkim polski.

       W dziale tym znajdziecie nie tylko podstawowe informacje i daty ale również miejsca z nimi związane oraz liczne ciekawostki z ich życia. Postać kobiety która została Królem oraz Hetmana który potem zmienił bieg historii , to postacie o których zamierzamy wam tutaj opowiedzieć.

 

 

Autor działu: Darek Kanarek


Kalendarium - Jan III Sobieskiego

Dodano: 2015-02-10 przez: Mieszko

Obrazek strony

jan III Sobieski herbu Janina Z Bożej łaski król Polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, inflancki, smoleński, siewierski i czernihowski. Obrońca Wiary.

Kalendarium - św. Jadwigi Królowej

Dodano: 2015-02-10 przez: Mieszko

Obrazek strony

jadwiga Andegaweńska - Z Bożej łaski królowa Polski, pani i dziedziczka ziem krakowskiej, sandomierskiej, sieradzkiej, łęczyckiej, kujawskiej i pomorskiej

Spotkać Króla – doświadczyć Historii

Dodano: 2015-02-10 przez: Mieszko

Obrazek strony

wiele razy nawiedzałem Katedrę Wawelską i klękałem przy ołtarzu Czarnego Krucyfiksu. Wpatrywałem się zawsze uważnie i z nabożeństwem na ogromny czarny krzyż zawieszony wysoko w barokowym obramieniu ołtarza z marmuru dębnickiego. W tych właśnie momentach w myślach zastanawiałem się nad osobami które tak jak ja klękały przed wiekami w tym samym miejscu.

  Strona: 1
 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.