Kronika 2014

 

Przepraszamy strona w budowie!

Zapraszamy już niebawem!

 

strona_w_budowie


Hubertus 2014

Dodano: 2014-10-25 przez: Mieszko

Obrazek strony

jak co roku, na przełomie października i listopada wszyscy, którym siodło wygodniejsze od fotela niecierpliwie sprawdzają rząd i rezerwują wizytę u kowala. Zbliża się czas najważniejszej imprezy w świecie jeździeckim-Gonitwy Świętego Huberta. Wspomnienie święto patrona myśliwych i jeźdźców obchodzone jest 3 listopada

Spotkanie Wigilijne 2014

Dodano: 2014-12-20 przez: Mieszko

Obrazek strony

tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia Członkowie oraz wszystkie osoby zaprzyjaźnione i wspierające działania naszego stowarzyszenia spotykają się by złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia łamiąc się przy tym opłatkiem, tak było też i w tym roku.

Wawel dzieciom - świąteczny kiermasz artystyczny 2014

Dodano: 2014-12-14 przez: Mieszko

Obrazek strony

to już druga edycja Wawel Dzieciom organizowana z inicjatywy Centrum Promocji i Informacji Zamku Królewskiego na Wawelu przy współudziale sponsorów. W tym roku kiermasz odbył się w weekend 13-14 grudnia w godzinach 9:00-17:00. I choć kiermasz bożonarodzeniowy i miesiąc zimowy były to jedne z cieplejszych dni.

Spotkanie Andrzejkowe

Dodano: 2014-11-30 przez: Mieszko

Obrazek strony

andrzejki , znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Spotkanie „poszczawnicowe”

Dodano: 2014-08-01 przez: Mieszko

Obrazek strony

tak dobrze było nam „Pod Bereźnikiem” razem, a że jadła zostało nam zacna ilość to spotkaliśmy się „na bis” już tydzień później. Co prawda nie było już malowniczych krajobrazów, a zamiast tego sześciopiętrowy blok rozpościerający się przed balkonowym oknem, grill elektryczny, a zamiast świerszczy-odgłos wiertarek i samochodu Tesco dowożącego zakupy dla sąsiada…..

Wyjazd integracyjny – schronisko „Pod Bereźnikiem”

Dodano: 2014-07-25 przez: Mieszko

Obrazek strony

ach, co tu można by pisać i pisać….było cudnie. Dopisało wszystko, co dopisać tylko mogło. Piękna pogoda, ludzie, jedzenie, przyroda, krajobrazy…..żal tylko, że trwało to tak krótko….

650 lat żywej historii

Dodano: 2014-05-25 przez: Mieszko

Obrazek strony

dnia 25.05 stowarzyszenie odwiedziło Skawinę, by wziąć udział w imprezie organizowanej przez Lokalną Grupę Działania – LGD Blisko Krakowa podczas wydarzenia „650 lat żywej historii” realizowanego w ramach zabawy „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014”.

VIII Rajd Szlakami Konfederatów Barskich

Dodano: 2014-05-24 przez: Mieszko

Obrazek strony

dnia 24 Maja odbył się już po raz ósmy Rajd Szlakami Konfederatów Barskich „ Na tropach historii” , na który otrzymaliśmy zaproszenie od Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony i jak zwykle jest nam bardzo miło, że jesteśmy stałymi już gośćmi.

Procesja św. Stanisława

Dodano: 2014-05-11 przez: Mieszko

Obrazek strony

w niedziele, dnia 11.05.2014 r. nasze stowarzyszenie już po raz kolejny uczestniczyło w uroczystościach ku czci św. Stanisława B.M Patrona Polski. Nasz udział w procesji ma dla nas jak zawsze wielkie znaczenie.

Dozbrajamy się

Dodano: 2014-04-28 przez: Mieszko

Obrazek strony

co pewien czas przeglądamy nasze uzbrojenie i szacujemy, co jeszcze należało by zrobić/kupić, a czego zaczyna nam brakować. Tak też było i tym razem, kiedy to w lipcowy poranek wybraliśmy się do warsztatu nieopodal Krakowa, by wspólnie z kolegami wykonać kilka elementów potrzebnych nam do walki i ćwiczeń szermierki.

  Strona: 1
 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.