Kronika 2011 r.

       Rok 2011 był rokiem w którym...

 

Przepraszamy strona w budowie!

Zapraszamy już niebawem!

 

strona_w_budowie


Spotkanie wigilijne 2011

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

to właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha - w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku„.

Wizyta u Monarchistów

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

w godzinach popołudniowych, dnia 17 grudnia 2011 r., kilku delegatów naszego Stowarzyszenia wzięło udział w zjeździe „Związku Monarchistów Cracovia” organizowanym w jednej z krakowskich restauracji – Hawełka, która mieści się w samym sercu miasta – na Rynku Głównym.

Spotkanie po wyjeździe

Dodano: 2015-01-04 przez: Mieszko

Obrazek strony

korzystając, z zapewne ostatnich już, ciepłych dni, na podsumowanie naszego uczestnictwa w III edycji Muzeobrania w Świątnikach Górnych, 30 września wybraliśmy się na ognisko do pobliskiego Radziszowa – miejsca dobrze już nam znanego z poprzednich wyjazdów.

Muzeobranie 2011 w Świątnikach Górnych

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

wniedzielę, 25 września odbyła się kolejna, III już edycja Muzeobrania pod tytułem „Do 3 razy i...SZTUKA”. Inicjatywa ta miała miejsce na terenie Świątnik Górnych, małego lecz jakże urokliwego miasteczka. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy w aktualnościach, Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej w tym roku po raz pierwszy wziął udział w tej imprezie. Mamy nadzieję, że udało nam się zaprezentować z jak najlepszej strony, a to z kolei zapoczątkuje naszą długoterminową współpracę.

Ognisko powyjazdowe

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

dnia 19 czerwca b.r. spotkaliśmy się przy ognisku w pobliskim Radziszowie, by w przyjemnej atmosferze, korzystając z uroków tamtejszej przyrody, jak również pięknej pogody, móc podsumować nasz udział w VI Dniach Kultury Staropolskiej na zamku w Pieskowej Skale.

Wizyta w Tarnawie

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

dwór w Tarnawie powstał w końcu XVIII w. Pełnił on funkcje mieszkalną dla zarządcy dóbr folwarcznych należących do klasztornych SS. Norbertanek. Jego powstanie datuje się na rok 1784. Przeznaczony został na mieszkanie dla zarządcy majątku rodziny Mieroszewskich

Negocjacje

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

na początku maja nasi przedstawiciele nawiązali kontakt z producentem broni białej firmą ARMA. Firma ta zajmuje się produkcją różnego typu broni białej, od mieczy po szable.

Grodzisko

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

podczas jednego z naszych wyjazdów - historyczno-poznawczego mieliśmy możliwość zawitania do ciekawego miejsca, znajdującego się przy dolinie Prądnika, grodziska zwanego „Okopy”. Zostało ono rozpoznane przez S. J. Czarnowskiego w 1898 r. Grodzisko zajmuje obszar całej góry. Składa się ono z dwóch biegnących równolegle do siebie wałów ziemnych od strony zachodniej a od strony Doliny Prądnika ogranicza go stromymi skałami Wąwoz Smardzowicki.

Proporzec

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

proporzec – jest to chorągiewka o trójkątnym kształcie (czasem również w kształcie odwróconej litery M) najczęściej mocowana była do lanc kawaleryjskich. Proporcem określano także pododdział roty w piechocie polskiej XV - XVI w. Liczył on zazwyczaj ok. 50 żołnierzy. Dowódcą takiej formacji był propornik.

Spotkanie wielkanocne

Dodano: 2015-01-03 przez: Mieszko

Obrazek strony

niezwykłość Świąt Wielkanocnych polega na tym, że jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa, a tym samym zapisuje się jako główne misterium Nowego Testamentu. Zmartwychwstanie Chrystusa nierozerwalnie łączy się z naszym zmartwychwstaniem.

  Strona: 1
 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.