KBF

      Po raz kolejny Członkowie stowarzyszenia Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej zagościli u podnóża Wawelskiego Wzgórza, a działo się to wszystko w piękną , słoneczną niedziele 9 października 2012 r. przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ulicy Powiśle 11.

     Głównym organizatorem tego wydarzenia było Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz nasze stowarzyszenie. Rozstawiliśmy nasze stanowisko, na którym prezentowaliśmy elementy uzbrojenia husarskiego. W naszym małym obozowisku można było również wziąć udział w warsztatach wyrobu fragmentów kolczugi. Jednak główną atrakcją tego dnia były pokazy walki na szable oraz możliwość przymierzenia elementów uzbrojenia, które zgromadził licznych obserwatorów i turystów.

       Nasze stroje i pokazy budziły ogólny podziw i zainteresowanie, dlatego już dziś mamy nadzieje na kolejne tego typu spotkania organizowane dla Krakowian jak i licznych turystów odwiedzających nasze miasto.

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.