IV rocznica podpisania Aktu Intencyjnego - Tyniec

    Dnia 9 czerwca Roku Pańskiego 2012, po raz pierwszy w sposób uroczysty, uczestniczyliśmy w obchodach IV rocznicy podpisania Aktu Intencyjnego oraz powstania naszego stowarzyszenia.
    Tegoroczne obchody święta odbywały się w szczególnym miejscu, przesiąkniętym tysiącletnią historią i modlitwą Ojców Benedyktynów. Tyniec, bo o nim mowa, przywitał nas słońcem i ładną pogodą.
     Około godziny 10.00, w uroczystym orszaku udaliśmy się na wzgórze Tynieckiego Opactwa do kościoła pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św., która została odprawiona w intencji Członków Stowarzyszenia Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej imienia św. Jadwigi Króla Polski i hetmana Jana III Sobieskiego.

      W drugiej części uroczystości, po Mszy Św., w świątyni czcigodnych Benedyktynów, odczytano tekst Aktu Intencyjnego, przypominając w ten sposób o początkach stowarzyszenia oraz o jego Patronach, a mianowicie Św. patronce Jadwidze Królu Polski i hetmanie Janie III Sobieskim. Następnie w uroczystej ceremonii na ręce Rotmistrza zostało złożone uroczyste ślubowanie nowego Członka stowarzyszenia Pana Wojciecha Migę, któremu z radością gratulowaliśmy włączenia do naszego grona.
    Kolejnym doniosłym wydarzeniem było odnowienie w sposób uroczysty naszego ślubowania, któremu przewodniczył Rotmistrz Stowarzyszenia - Mieszko Janas. Po tych wzniosłych ceremoniach przyszedł czas na zwiedzanie Tynieckiego Opactwa, a w szczególności klasztornych krużganków, po których oprowadzał nas nasz Kadet - Marek Grzybek, za co składamy serdeczne podziękowania.

       Po opuszczeniu Tynieckiego opactwa udaliśmy się w stronę Wisły, gdzie u jej podnóża odbył się pokaz szermierki. Po nim udaliśmy się na trzecią, ostatnią już część, która odbyła się przy ognisku, na którym nie zabrakło wyśmienitego jadła i napitku. Przy ognisku udzielał się nam dobry humor i wspomnienia z lat ubiegłych. Czas mijał szybko, a myślami wybiegaliśmy już do przyszłorocznych okrągłych obchodów V rocznicy podpisania Aktu Intencyjnego.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i przebieg uroczystości serdecznie dziękujemy!

     Jak na każdej uroczystość, nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć, które upamiętnią te wydarzenia. Zatem już wkrótce zapraszamy do galerii.

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.