Grodzisko - ćwiczenia strzeleckie

    Dnia 20 lipca (piątek), przy okazji wyjazdu do Wolbromia, gdzie spotkaliśmy się z szabelnikiem, zorganizowany został krótki trening strzelania z pistoletu czarnoprochowego. Czas, wszystkich osób biorących udział w wyjeździe, pozwolił na to by móc poćwiczyć strzelanie z takiej broni, dlatego też chętnie przystąpiliśmy do realizacji pomysłu.

W ćwiczeniach strzeleckich uczestniczyli: Marek Grzybek, Krzysztof Janas, Mieszko Janas, Przemysław Krzeszowiak.

    W celach bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się wybrać miejsce ku temu najbardziej odpowiednie, a więc oddalone nieco od zabudowań. Wybór nasz padł na miejsce dobrze już nam znane: łąki niedaleko Grodziska, koło miasta Skały. Bywaliśmy tam już wielokrotnie, a o niektórych z tych wyjazdów można przeczytać w naszej kronice.

       Po ustawieniu prowizorycznego celu i przygotowaniu broni, należącej do naszego kolegi Przemka, zaczęliśmy na zmianę ćwiczyć strzelanie. Do treningu został użyty pistolet typu skałkowego. Dotychczas nie mieliśmy możliwości strzelanie z tego egzemplarza, tym bardziej entuzjastycznie podeszliśmy do propozycji strzelania.

      Jako, iż chcieliśmy wykorzystać piękną pogodę oraz miejsce, postanowiliśmy poćwiczyć fechtunek. Trening w pełnym słońcu na otwartej przestrzeni nie jest łatwy, jednak nie okazało się to być większym problemem. Po kilku godzinach spędzonych na świeżym powietrzu, w promieniach zachodzącego słońca, zmęczeni lecz zadowoleni, wróciliśmy do Krakowa

      Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się ponownie poćwiczyć strzelanie, nie tylko przy nadarzającej się do temu okazji, ale i na własnym sprzęcie, którego wciąż przybywa i miejmy nadzieje przybywać będzie dalej.

 

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.