Integracyjny Dzień Dziecka w Parku Jordana

       We czwartek, 31 maja odbył się Integracyjny Dzień Dziecka w Parku Jordana w ramach XIII Krakowskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Kocham Kraków z wzajemnością”.

      Patronat nad tą imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa, a organizatorami było m.in. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Fundacja Aktywne Dzieciaki, którym w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za współpracę.

      Jako że nasze stowarzyszenie zostało również zaproszone do współorganizowania tego dnia, mieliśmy pełne ręce roboty, by spełnić oczekiwania i marzenia dzieci w dniu ich święta.

Park stał się na ten czas miejscem zabawy młodszych i starszych, a każdy jego zakątek niósł ze sobą inną możliwość aktywności, zabawy i poznania czegoś zupełnie nowego. Prócz naszego tzw. „przystanku zabawy”, gdzie można było przymierzyć elementy uzbrojenia i uposażenia husarskiego, a także wykonać samodzielnie fragment kolczugi, przyjrzeć się jak wyglądało życie szlachty i jak spędzano czas, zobaczyć można było także strażaków w akcji gaśniczej, wspiąć się na ściankę, ulepić gliniane naczynie, zrobić naszyjnik z makaronu, pomalować twarz i stać się postacią z bajki, a także zobaczyć występy zespołów dziecięcych z Krakowa i okolic.

      Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni raz we współtworzeniu i współorganizowaniu tak ważnego, a zarazem dającego radość przedsięwzięcia, a żeby zobaczyć jak to wszystko wyglądało zapraszamy do galerii.

 

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.