Wawel dzieciom - świąteczny kiermasz artystyczny

          To już druga edycja Wawel Dzieciom organizowana z inicjatywy Centrum Promocji i Informacji Zamku Królewskiego na Wawelu przy współudziale sponsorów. W tym roku kiermasz odbył się w weekend 13-14 grudnia w godzinach 9:00-17:00. I choć kiermasz bożonarodzeniowy i miesiąc zimowy były to jedne z cieplejszych dni. Poczet Krakowskiej Chorągwi też miał swój udział w przekazywaniu dawnych dziejów i snuciu opowieści i rycerzach i damach dworu, choć z nieco innej, aniżeli smoczej, epoki. Frekwencja dopisała, a wawelskie wzgórze odwiedziło mnóstwo gości, zarówno tych dorosłych jak i najmłodszych pasjonatów historii.

      Prócz naszego namiotu i obozowiska, możliwości zapoznania się z elementami uzbrojenia ochronnego i zaczepnego oraz warsztatów szermierczych i tych, na których każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać parę husarskich skrzydeł, na dzieci czekały także inne atrakcje: warsztaty plastyczne, przedstawienie teatralne, no i oczywiście spotkanie z Mikołajem.

      Organizatorzy zadbali również o słodki i wytworny poczęstunek dla gości oraz niesamowitą, iście królewską atmosferę.

 

Wawel_Dzieciom_2014

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.