VII rocznica podpisania Aktu Intencyjnego

Grodzisko

Świadomy wielkich tradycji i zasług św. Jadwigi Króla Polski oraz hetmana Jana III Sobieskiego
Uroczyście ślubuję:
Wiernie służyć Pocztowi Krakowskiej Chorągwi Husarskiej, gdzie mnie raczy obrócić albo posłać we wszystkich państwach, wszędzie wierny.
Posłusznym być zwierzchności, która mnie pouczyć będzie raczyła, szkód strzec pożytek mnożyć.
A w tych rzeczach, na których mnie w posługi obstalowano.

       Te słowa towarzyszą nam już siódmy rok… Bywało różnie - mamy za sobą, jak każdy, parę problemów i trudnych chwil, ale w tej chwili nie jest to istotne, bo te siedem lat, to przede wszystkim mnóstwo dobrej pracy i sukcesów, z których możemy być i jesteśmy dumni. Setki przejechanych kilometrów, dziesiątki małych i większych imprez i wiele, wiele godzin spędzonych razem. To wspólny czas, wspólne decyzje i wyzwania. To nawiązane znajomości i przyjaźnie, lata doskonalenia siebie i drużyny, oraz kolekcjonowania sprzętu. To w końcu nowe twarze zarówno w naszych strukturach jak i Wasze - Drodzy Sympatycy, widziane podczas kolejnych spotkań, czasem tylko raz podczas lokalnej imprezy, a czasem cyklicznie, wszędzie tam gdzie się pojawiamy.

       Te siedem lat uczciliśmy tradycyjnie - Świętem Stowarzyszenia. To w tym specjalnym dniu możemy być razem aby podziękować za to, że udaje się nam coraz lepiej działać, ale przede wszystkim jest to najważniejszy dzień w karierze każdego nowego Husarza. To w tym dniu dotychczasowi kadeci po raz pierwszy wypowiadają słowa ślubowania. I tak w dniu 21 czerwca 2015 roku w Pustelni Błogosławionej Salomei w parafii Ojców-Grodzisko zaszczytu tego dostąpiło pięciu naszych kolegów:

Karol Starowicz, Łukasz Kapiczenko, Bogusław Nawara,
Piotr Grodzicki oraz Wojciech Karasiński.

Panom serdecznie gratulujemy!

 

W tej ważnej chwili towarzyszyli im:

Zarząd stowarzyszenia: Mieszko Janas, Dorota Paradyż, Krzysztof Janas
Nasz mecenas: Piotr Sochań wraz z rodziną
Nasz duszpasterz: Ksiądz Stanisław Lagner
Przedstawiciel komisji rewizyjnej: Ela Urbanik
Członkowie Stowarzyszenia: Bogdan Grochal, Paweł Tokarz, Dariusz Kanarek, Gniewko Janas, Sebastian Miga, Filip Karpowicz, Jakub Wątor oraz Nika Głąb, Grażyna Novak

        Po skończonych uroczystościach w pokazowych walkach błysnęły szable, a kiedy pojedynki dobiegły końca, przenieśliśmy się do dworku Białoprądnickiego, by przy wspólnym stole porozmawiać o naszym jubileuszu.

       W tym szczególnym dniu, Zarząd stowarzyszenia zatroszczył się o to, aby każdy mężczyzna w naszych szeregach miał oręż, wręczając panom po mszy symboliczną szabelkę. Pomimo pogody w kratkę, skończyliśmy dzień we wspaniałych nastrojach, z uśmiechem, dlatego nie możemy się już doczekać kolejnej okazji do świętowania.

 

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.