„650 lat żywej historii” w ramach zabawy „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014” – Skawina.

 

    Dnia 25.05 stowarzyszenie odwiedziło Skawinę, by wziąć udział w imprezie organizowanej przez Lokalną Grupę Działania – LGD Blisko Krakowa podczas wydarzenia „650 lat żywej historii” realizowanego w ramach zabawy „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014”.

        Jest to przedsięwzięcie organizowana już po raz drugi z ramienia LGD i cieszące się dużym zainteresowaniem. W tym roku dodatkowo było ono związane z obchodami 650-lecia miasta Skawiny.

         Po wielu perturbacjach i ulewnych deszczach pogoda w końcu dopisała. Było upalnie i słonecznie, choć jeszcze kilka dni wcześniej padał solidny deszcz. Poczet Krakowskiej Chorągwi zorganizowała obóz husarski, w którym można było dowiedzieć się jak żyła szlachta w XVII wieku i z bliska obejrzeć szlacheckie stroje, uzbrojenie ochronne i zaczepne, a także porozmawiać o historii i świetności oddziałów zbrojnych naszej Rzeczypospolitej.

        Nie zabrakło też atrakcji piknikowych, a więc stoisk z rozmaitymi gadżetami i lokalnymi specjałami, takimi jak chociażby słynna już „kiełbasa Lisiecka”, czy też krakowskie precle i prądnicki chleb. Dzieci mogły pomalować twarz i przez chwilę poczuć się swoim ulubionym bohaterem bajkowym. Całość zaś zakończył wieczorny koncert „Donatana i Cleo” oraz innych, lokalnych zespołów i wykonawców.

 

Towarzysz husarski

 

 
Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
Projekt i wykonanie: © Kasia i Tomek
Kraków 2011-2013
Teksty i zdjecia podlegają ochronie prawnej na podstawie Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych
Dz.U.1994r. Nr 24 poz.83 z dn. 4 lutego 1994 wraz z późniejszymi zmianami.
Stowarzyszenie, Zarząd Stowarzyszenia ani administrator strony nie ponoszą odpowiedzialności za informacje zamieszczone na stronie husaria.krakow.pl i jej podstronach.